כולנו אוהבים בעלי חיות וכמובן במיוחד את הכלבים שלנו, הבעיה לא מתחילה מהאהבה אלא מעצם הבעיות והחסרונות הבולטים שיש בחיות מחמד – הכלבים שלנו, כלבים רבים מביאים איתם המון אנרגיות שלא לכל בעל בית יש את הסבלנות לזה.

מה בעצם עושה אותו מאלף כלבים שמגיע לביתנו, אז כמה דברים מאוד בסיסיים, קודם כל השאלה למי הוא עושה את זה, האם בעצם אילוף כלבים זהו למען החיות או למען בעלי הבית אז התשובה היא ברורה מאוד – לשניהם יחד. עבודת צוות של חיית המחמד שלנו ושל בעלי הבית מחברת את האילוף בצורה מקצועית, הרי כל כלב יודע מיהו (רוב המקרים) הבעלים שלו, מה שאומר שהוא יודע שהוא צריך להיות נאמן וקשוב אבל לא תמיד זה באמת מה שקורה בשטח, הסיבות מרובות אבל מתמקדות בסביבה החיצונית לחיי הכלב שבבית.

אילוף כלבים – התמקדות בכלב או בבית?

כאשר אנחנו רוצים לאלף את הכלב שלנו אנחנו צריכים לחשוב בעצם, מה בעצם הכלב רוצה – כי בעלי בתים רבים רצים לתשובת אילוף כלבים כי הכלב שלהם נובח המון, בורח המון או פשוט אנרגטי מידי, אז כל הפרמטרים הנ"ל בעצם מתחברים לאותה סוגיה – חוסר שביעות רצון של החיה בבית. כאשר כלב לא יוצא לטיולים שלו / לריצות שלו ובעצם לא משחרר את האנרגיות שלו מחוץ לבית, כלומר בסביבה החיצונית הוא בעצם מאבד את הרצון להיות שליו והופך לכלב בלתי רגוע בעליל, אילוף כלבים מקצועי אמור בעצם ליישב את הסכסוך הרגיל של בעלי הבית עם הכלבים שלהם – ליישב את הרעיון של אנרגיות במקום המתאים בלבד.

לאלף כלב זה בעצם להבין אותו, פסיכולוגית הכלבים נמצאת בישראל כבר שנה או שניים במיוחד אחר שישנו רייטינג עצום לתוכנית של האומן הקרוי בשם סיזר מילאן הידוע גם בתור "הלוחש לכלבים". אותו לוחש בעצם יודע איך להרגיע כל כלב וכל חיה אשר צריכה בעצם שיבינו אותה, אילוף כלבים אינו נועד למטרה להפוך את הכלב שלנו לרובוט אלא לתרגם את השפה שלנו ואת השפות של הכלב לשפה משותפת של הבנה. אותה שפה בעצם מביאה אותנו למצב מאוד פשוט ורגוע של חיים משותפים ללא בעיות ובטח שלא בעיות משותפות.

שתף.

השאר תגובה