שזוג רוצה להינשא לאחר היכרות ממושכת, הוא רוצה לדעת בוודאות כי למרות מהמורות החיים, איכות החיים שלו לא תרד בעקבות שינוי הסטאטוס והיותם נשואים במקום רווקים. הסכם ממון נועד על מנת לתת גיבוי לכתובה, עליה חתום הגבר על מנת שהאישה והגבר יתחייבו שניהם יחדיו בחוזה כתוב ומפורט על כל הנושאים שיכולים להוות בעיה במהלך הנישואין וחלילה הפסקתם. הסכם ממון הוא שדרוג, נספח מאוד משמעותי לחתונה מכיוון שהוא מציג את האישה על פי המעמד הראוי לה בדורונו, כאדם חזק לכל דבר שיכולה לעשות כל מה שהיא צריכה על מנת להחזיק את עצמה והיא לא זקוקה לרחמי הבעל על מנת להשתכר. לכן גם דמי מזונות נקבעים באותו הסכם ממון על מנת לוודא כי לא יצטרכו לערוך משפט ארוך ומיגע על גובה דמי מזונות, וכן הבעל או האישה לא יחששו לפרק את החבילה ולא לקבל תמיכה כראוי לילדים שלהם, החיים עם אחד ההורים.

הסכם ממון הוא הפתרון הטוב ביותר לעגינות

אם בעבר כאשר גבר היה מעוניין להימנע מתשלום מזונות, הוא היה מותיר את האישה נשואה לו ומסרב לתת לה גט ובכך גורם לה לוותר על כל הזכויות שלה לדמי מזונות ובלבד שייתן לה גט והיא תוכל להמשיך בחייה, הרי שהיום באמצעות הסכם ממון מסודר, כל החובות האלו מוסדרים ואין חשש כזה. כמו כן, הסכם ממון לא מסייע רק לדמי מזונות אלא אף במקרה בו אחד מבני הזוג נעלם או חלה והוא במצב שהוא אינו יכול לתפקד הסכם ממון יכול לסייע מון להגדיר את כל המצבים האלה ולמנוע אף מצב של עגינות.

הסכם ממון לפני החתונה ולא אחרי

חשוב לדעת כי הסכם ממון צריך להיערך לפני החתונה ולא אחרי, המצב הנכון ביותר להגדרה של הסכם ממון הוא באמצעות עורך דין לפני החתונה, כאשר הזוג מצהיר כי זה הנספח לכתובה שלהם למעשה, ועל דעת זה הם מתחתנים, לעומת זאת כאשר בני זוג רוצים לעשות הסכם ממון לאחר החתונה, היחיד שיכול לאשר אותו הוא בית משפט לדיני משפחה.

שתף.

השאר תגובה